Ocalony - Lectio divina z Zacheuszem

5-7 marca 2021
Prowadzący: ks. Krzysztof Wons SDS
ocalony-zacheusz.jpg

W naszych domach rodzinnych i wspólnotach, miejscach pracy i na studiach nie brakuje osób, które cierpią z powodu odrzucenia. Podobnie jak ewangeliczny Zacheusz są oni często „oblepieni” osądzającymi spojrzeniami, obciążeni szemraniami czy też pomijani ze wzgardą… Także w każdym z nas jest coś z Zacheusza. Z utęsknieniem wyglądamy Kogoś, kto spojrzy na nas z miłością, nawiedzi nasze pogmatwane życie, pomoże je uporządkować i nada mu nowy sens. Ocalony Zacheusz to nasz bliźniak…

Sesja jest otwartym zaproszeniem dla wszystkich, którzy zechcą spotkać się z Jezusem w osobistej historii swojego życia z perspektywy historii Zacheusza. Zaproponowana droga jest także praktyczną wskazówką do odczytywania przełomowych wydarzeń w świetle Słowa Bożego, na drodze wielowiekowej tradycji lectio divina. Otworzymy Biblię na dziewiętnastym rozdziale Ewangelii Łukasza, aby raz jeszcze przeżyć spotkanie Zacheusza z Jezusem i rozpoznać siebie w ocalonym celniku.

Biblia jest jak sykomora – drzewo Bożej łaski. Czeka, aż się na nie wdrapiemy i spotkamy z pełnym miłości spojrzeniem Boga, który codziennie przechodzi przez nasze miasto, wieś, aby przemówić do naszego serca. Warto co rusz otwierać Biblię, bo dzięki niej uczymy się patrzeć na siebie oczami Boga.

PROWADZI
ks. Krzysztof Wons SDS
dyrektor CFD, kierownik duchowy i rekolekcjonista,
wykładowca teologii duchowości.
Zapisy:
Willa Leśna Polana ***
ul. Świdzińskiego 37, 33-380 Krynica-Zdrój
tel. +48 883 044 142, recepcja@lesna-polana.eu
© 2015 Leśna-Polana. All Rights Reserved. Designed By Gemini-Group.eu

Wybierz język