SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA REKOLEKCJE Z POSTEM WG ŚW. HILDEGARDY Z BINGEN W DNIACH 17-23 MARCA 2018
Prowadzą: ks. dr Jacek Wróbel SAC i Bożena Ciosek - Polskie Towarzystwo Przyjaciół św. Hildegardy
 

Proponujemy 2 formy postu:

Każdy uczestnik rekolekcji może podjąć jedną z poniższych form postu:


1. Post ścisły – rekomendowany od wiosny do jesieni.

Według św. Hildegardy najskuteczniejszy sposób na uzdrowienie duszy i ciała. Oparty głównie na piciu wywarów orkiszowo-warzywnych oraz naparów ziołowych Oczyszcza ciało ze złogów i toksyn dając witalność, dobre samopoczucie bez poczucia głodu. Przez cały czas uczestnikami rekolekcji opiekuje się lekarz, który czuwa nad bezpiecznym przebiegiem oczyszczania.


2. Dieta orkiszowo – warzywna, którą proponujemy podczas naszych rekolekcji z postem św. Hildegardy to łagodny i bezpieczny sposób oczyszczania organizmu i utraty wagi.

Śniadanie - zupa śniadaniowa z kaszy orkiszowej (nazywana często habermusem). Obiad/kolacja - ziarno orkiszu, kasza, zupa orkiszowo- warzywna, warzywa sezonowe, jabłko pieczone, sałata z ziarnem orkiszu, soki warzywno-owocowe. Do picia - kawa orkiszowa, herbaty ziołowe. Po każdym posiłku – kieliszek likierowy napoju pietruszkowego.W majestatycznym krajobrazie gór odnajdziemy hildegardiańskie "viriditas" - ożywczą radość we wnętrzu własnego serca. Nauczymy się odzyskiwać spokój ducha i wewnętrzną harmonię. Doświadczymy też wartości tego, co spożywamy w codziennej diecie - zaczniemy odróżniać co wzmacnia, a co osłabia nasze ciało. Zrozumiemy, co tworzy filary naszego zdrowia.

 

W programie m.in. ciekawe konferencje, zajęcia sportowe, indywidulane konsultacje lekarskie, codzienna Msza św. z homilią, adoracja, a także medytacyjne refleksje podczas Lectio Divina.

 

Przeciwwskazania do podjęcia postu: ostre infekcje, zaawansowana choroba nowotworowa, gruźlica, ogólny bardzo zły stan zdrowia, nerwice, choroby psychiczne.

CENA: 1190 zł 


Prowadzący:


Ks. dr Jacek Wróbel
Pallotyn, doktor nauk humanistycznych o specjalności edukacja medialna; rekolekcjonista, duszpasterz. Wykłada homiletykę w Seminarium Pallotynów w Ołtarzewie. Zainteresowania: homiletyka, retoryka, storytelling, duchowość, teologia symboliczna św. Hildegardy. Współtwórca Rekolekcji z postem św. Hildegardy.Dr Izabela Pakulska
Lekarz internista z długoletnią praktyką na szpitalnym oddziale kardiologicznym. Certyfikowany terapeuta medycyny naturalnej. W swojej praktyce medycznej łączy zdobycze medycyny klasycznej z medycyną naturalną, w tym przede wszystkim medycyną św. Hildegardy. Nie leczy chorób, tylko człowieka – zgodnie z filozofią naszej Świętej.Bożena Ciosek

Miłośniczka natury, czerpie radość z dzielenia się spuścizną św. Hildegardy. Ogromnym uznaniem darzy wszystkich, którzy pod wpływem postu i rekolekcji podejmują decyzję zmiany dotychczasowego stylu życia, a jeszcze bardziej się cieszy, gdy wytrwają w tym postanowieniu. W życiu dąży do harmonii i piękna i prawie jej się udaje J. Jest certyfikowanym doradcą medycyny św. Hildegardy i członkiem zarządu Stowarzyszenia Polskie Towarzystwo Przyjaciół św. Hildegardy.


Kontakt:
Leśna Polana
ul. prof. Henryka Świdzińskiego 37
33-380 Krynica-Zdrój
recepcja@lesna-polana.eu
18 888 00 50 

© 2015 Leśna-Polana. All Rights Reserved. Designed By Gemini-Group.eu

Wybierz język