images.jpg


Tęsknota za Ojcem
10-12 sierpień 2018


Tylko Ktoś jeden dociera do najtajniejszych zakamarków naszego wnętrza, bez naruszania naszej wolności, szanując nasze tajemnice. Zna nas lepiej niż my sami siebie. Zna także te „zakamarki” serca, które utajniliśmy nawet przed sobą samym. Prowadzi do nich, w taki sposób, że potrafimy się na nie otworzyć, spotkać i przeżyć nowe narodzenie. Tym „Kimś” jest Bóg. On nie tylko przemawia do naszego serca – On przemawia na głębinach serca. Jego słowo jest „skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca” (Hebr 4, 12) Dlatego w naszych rozważaniach w centrum postawimy Słowo Boga. Jezus będzie nas uczył na nowo modlitwy „Ojcze nasz”, którą znamy na pamięć. Jego słowa (Mt 6, 9-13) będą lampą u naszych stóp na drodze tęsknoty za Ojcem. Będą jak ogień, który oczyszcza naszą tęsknotę, jak balsam, który leczy i koi, jak jutrzenka nowego życia, która wraca nadzieję na spotkanie z Ojcem. Będą pomagały nam zobaczyć Twarz Ojca w słowach Jego Syna, usłyszeć bicie Jego serca, poczuć na sobie Jego ramiona i znaleźć się w Jego objęciach. ks. dr Krzysztof Wons SDS
- urodził się w 1959 r. Po studiach z teologii duchowości na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie pełnił posługę ojca duchownego w WSD Salwatorianów w Bagnie.
Od 1997 r. jest dyrektorem Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.
Jest redaktorem naczelnym „Zeszytów Formacji Duchowej” oraz dyrektorem Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych organizowanej przy Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Duchowieństwa. Jest również wykładowcą teologii duchowości w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów.
Autor artykułów publikowanych na łamach „Zeszytów Formacji Duchowej”, „Salwatora”, „Pastores” czy „Życia Duchowego” oraz książek poświęconych formacji do modlitwy Słowem Bożym, które są pokłosiem prowadzonych w Centrum Formacji Duchowej spotkań formacyjnych: sesji weekendowych, wykładów i rekolekcji.
big_9682.jpg
Kontakt: Willa Leśna Polana
ul. Świdzińskiego 37
33-380 Krynica-Zdrój
tel. +48 18 888 00 50
tel. +48 883 044 142
www.lesna-polana.eu
recepcja@lesna-polana.eu
 
© 2015 Leśna-Polana. All Rights Reserved. Designed By Gemini-Group.eu

Wybierz język