Jesień z Talentem 2018

14 – 16.09.2018r
logo duszpasterstwo talent
prowadzone jest przez Księży Sercanów. Nawiązuje do nowatorskiej działalności na tym polu ich założyciela ks. Leona Dehona (1843-1925). Przeczytaj więcej o Duszpasterstwie

Program spotkania:

  • 14.09.2018 - piątek – Góra Krzyżowa, Msza Święta na Podwyższenie Krzyża
  • 15.09.2018 - sobota – Wyprawa na Słowację, do Bardejowa i Kupeli Bardejowskich (obowiązkowo każdy uczestnik zabiera ze sobą DOWÓD lub PASZPORT)
  • 16.09.2018 - niedziela – zwiedzanie okolicy oraz spacer koroną drzew na wieży widokowej na Słotwinach.
Cena:
  • 200zł/ osoba/pakiet w pokojach 2 i 3 osobowych
  • 240zł/osoba/pakiet w pokojach jednoosobowych
wotum-wdziecznosci.jpg

Góra Krzyżowa
Góra Krzyżowa lub Uzda (812 m) – szczyt wznoszący się ponad Krynicą. Znajduje się w Paśmie Jaworzyny Beskidu Sądeckiego, w grzbiecie oddzielającym dolinę Kryniczanki od doliny Czarnego Potoku  będącego jej dopływem. Na Górze Krzyżowej znajduje się Krzyż jako wotum wdzięczności za uratowanie Uzdrowiska od likwidacji przez władze zaboru Austriackiego.

burdejowskie-kupele.jpg
Uzdrowisko Bardejowskie Kupele - właściwości lecznicze.
Właściwości lecznicze tej miejscowości uzdrowiskowej znane są od XVI wieku, jednak największy rozkwit przeżyło w XIX w. Wszystko dzięki źródłom wody leczniczej o bardzo różnym składzie (mają m.in. charakter kwasowy, zasadowy, niewielką zawartość sodu, są żelaziste, węglanowe ze śladami siarkowodoru), który jest podobny do wód w pobliskiej Krynicy. Podobno leczyli się tutaj m.in. żona Napoleona Bonaparte - Maria Luiza, car Aleksander I, a także Sissi - żona cesarza Franciszka Józefa. Jej posąg stoi na jednym ze skwerów. Obecnie na terenie uzdrowiska znajduje się 8 źródeł wód leczniczych - "Herkules", "Lekarskie", "Alžbeta", "Klára", "Napoleon", "Anna", "Kolumnada" oraz źródło "Główne".
wieza-widokowa-slotwiny-arena.png
Wieża Widokowa
Niezwykła drewniana konstrukcja wieży o wysokości 49,5 metra budowana jest na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Do wieży prowadzić będzie specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka” wznosząca się stopniowo do góry, podpierana przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Przy projektowaniu ścieżki pierwszy raz w Europie zastosowano w dwóch miejscach system piętrowej ścieżki. Dzięki zastosowaniu wyjątkowego drewna z robinii akacjowej, zwanej potocznie akacją, inżynierowie tworzą solidną konstrukcję spełniającą zarówno standardy bezpieczeństwa, jak i gwarantującą walory estetyczne.
© 2015 Leśna-Polana. All Rights Reserved. Designed By Gemini-Group.eu

Wybierz język